Статистика |
---|
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0 |
|
Каталог статей
урок дослідження Лабораторна робота № 2 «Збирання електричного кола і вимірювання сили струму на різних його ділянках»
Урок – дослідження.
Тема. Лабораторна робота № 2 «Збирання електричного кола і вимі¬рювання сили струму на різних його ділянках»
Мета уроку: - навчити учнів збирати електричне коло й вимірювати силу струму амперметром , дослідити чому дорівнює сила струму на різних ділянках кола;
- розвивати вміння креслити електричні схеми за малюнком та складати електричні кола за схемами;
- виховувати спостережливість та обережність при роботі з електричним струмом.
Тип уроку: урок –дослідження, контролю й оцінювання знань.
Обладнання: джерело струму, амперметр, ключ, елек¬трична лампочка на підставці, з’єднувальні проводи, ПК.
Конспект уроку.
1. Актуалізація опорних знань.
2. Інструктаж з техніки безпеки
3. Виконання лабораторної роботи.
4. Оформлення звітів про роботу.
5. Домашнє завдання.
Хід уроку.
1. Актуалізація опорних знань.
Що називається силою струму?
В яких одиницях вона вимірюється?
Яким приладом вимірюють силу струму?
Як він вмикається в електричне коло?
Як визначити ціну поділки вимірювального приладу?
2. Інструктаж з техніки безпеки
3. Виконання лабораторної роботи.
1. Накресліть схему електричного кола, що зображено на малюнку.(слайд 1.)
2. Зберіть електричне коло за накресленою вами схемою.
3. Виміряйте силу струму I1 в даній точці кола.
4. Результати вимірів запишіть у таблицю в зошиті для лабора¬торних робіт.
5. Накресліть схему електричного кола, помінявши місцями амперметр та ключ.
6. Зберіть електричне коло за накресленою вами схемою
7. Виміряйте силу струму I2 в даній точці кола.
8. Результати вимірів запишіть у таблицю в зошиті для лабора¬торних робіт.
9. Накресліть схему електричного кола, помінявши місцями амперметр та лампочку.
10. Зберіть електричне коло за накресленою вами схемою
11. Виміряйте силу струму I3 в даній точці кола.
12. Результати вимірів запишіть у таблицю в зошиті для лабора¬торних робіт.
13. Порівняйте отримані результати та зробіть висновки.
4. Оформлення звітів про роботу.
5. Творчі завдання
1. Накресліть таку схему ввімкнення двох лампочок, джерела струму, амперметра і ключа, щоб перегоряння однієї лампи не впливало на показання амперметра.
2. Запропонуйте схему з’єднання джерела струму, дзвоника і двох ключів, що дозволяє подзвонити з двох різних місць.
6. Домашнє завдання. (слайд 2.)Повторити § 6-9. Підготуватись до самостійної роботи. Переглянути приклади розв’язування задач попередніх уроків.
|
Категорія: Мої статті | Додав: semkoolena (17.03.2015)
|
Переглядів: 508
| Рейтинг: 0.0/0 |
|
|